Konec s papírováním. Trenéři mládeže ušetří čas

1. 5. 2020

Český sport už dlouho volá po transparentnosti poskytování dotací a digitalizaci. Proto na scénu přichází produkt od domácích vývojářů a sportovních nadšenců nazvaný Sportes. Oč se jedná? O administrativní a evidenční systém, který umí pracovat s členskou základnou mládežnických klubů. „Potřebuji se soustředit na tréninky. Těžko bych spočítal, kolik času mně za poslední rok ušetřil,“ říká florbalový kouč Michal Eisenkolb, první vítěz sportovně-společenské akce Díky, trenére.

Druhým ambasadorem je Pavel Stara, generální ředitel BK Pardubic. „Celých dvacet let jsem manažerem v basketbalu, hlavně na klubové úrovni. Troufám si tvrdit, že se orientuji ve veškerých činnostech oddílů. Od mých začátků se změnilo opravdu mnoho: začaly se využívat IT technologie, zvýšily se požadavky na hráče a rychlost komunikace. Sportes všechny naše nároky splňuje a hlavně je spojuje,“ líčí Stara.

Systém Sportesu má totiž celou řadu funkcionalit jako je evidence členů v souladu s GDPR, plánování tréninků, tréninkových skupin a přiřazování trenérů k nim. Kontroluje také platby příspěvků a páruje je s jednotlivými hráči díky propojení s bankovním účtem.

A také zjednodušuje trenérům a manažerům sestavování podkladů pro dotační tituly jednotlivých samospráv a MŠMT(NSA). Vytváří jedinečnou „digitální stopu dítěte“ a hlídá jeho docházku na tréninky a turnaje během celého roku.

Potřebné informace lze tak jednoduše nakombinovat podle požadavků jednotlivých dotačních institucí. Navíc intuitivní aplikace, která je zdarma ke stažení, zjednodušuje komunikaci klubu s rodiči a hráči. „I český sport už zkrátka může vstoupit do 21. století,“ dodává s úsměvem Eisenkolb.